TECHNOLOGIE 9 Powłoka aBAC

aBAC – Antybakteryjne powłoki anodowe

Przeciwdrobnoustrojowe warstwy aBAC powstają w wyniku elektroosadzania cząstek złota lub srebra w warstwie anodowej na stopach aluminium. Osadzanie cząstek wymienionych metali powoduje, ze warstwy anodowe posiadają dodatkowe silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe zachowując wszystkie cechy warstw anodowych. Dodatkową zaletą wytwarzanych warstw jest to, że cząsteczki metali są silnie związane z warstwą anodową dzięki czemu powierzchnia jest odporna na zużycie. Antybakteryjne powłoki aBAC dedykowane są do zastosowań wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko rozprzestrzeniania drobnoustrojów chorobotwórczych tj. klamki, uchwyty, poręcze, elementy małej architektury miejskiej i inne.

Badania mikrobiologiczne przeprowadzone były na następujących stopach aluminium: 1050A (PA1); 5754 (PA11); 5083 (PA13); 5005A (PA43); 6082 (PA4); 7020 (PA47); 7075 (PA9); 2017A (PA6) dla pięciu patogenów: Candida albicans (drożdżak), Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty), Pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej), Escherichia coli (pałeczka okrężnicy), Klebsiella pneumoniae (pałeczka zapalenia płuc).

Nie zaleca się stosowania powłok aBAC na stopach PA6.

W OFERCIE Znajdą państwo:

Powłoki aBAC z cząstkami srebra

Powłoka charakteryzuje się kolorem podobnym do starego złota. Kolor zależy od stopu na którym wykonano powłokę, a także do dobory parametrów wykonywania procesu. Powłoki wykazują bardzo silne działanie niszczące w stosunku do każdego z badanych patogenów. Im grubsza warstwa tym silniejsze działanie przeciwdrobnoustrojowe. Najsłabsze działanie jest w stosunku do drożdży. Warstwy te odporne są również na działanie płynów ustrojowych tj. krew, mocz czy pot.

Powłoki mogą być dodatkowo barwione.

Powłoki aBAC z cząstkami złota

Powłoka charakteryzuje się różowawym odcieniem (purpura kasjusza). Kolor zależy od stopu na którym wykonano powłokę, a także do dobory parametrów wykonywania procesu. W przypadku elektroosadzania złota działanie przeciwdrobnoustrojowe jest słabsze niż w przypadku elektroosadzania srebra. W szczególności, w przypadku cienkich warstw. Bardzo atrakcyjny jest natomiast wygląd powłoki, więc może być zastosowana tam gdzie działanie bójcze nie jest kluczowym parametrem ale chcemy otrzymać luksusowy wygląd.

Powłoki mogą być dodatkowo barwione.

CENA

Cena za realizację usługi zawsze ustalana jest indywidualnie – jest to spowodowane tym, że na finalny koszt wpływa stopień skomplikowania detali, ich wielkość i wszelkie wymagane dodatkowe czynności konieczne do utrzymania wysokiej jakości.