Wszystko zaczęło się od małego,      rodzinnego przedsiębiorstwa,
które założyliśmy w 1991 roku

Firma Elbit jest firmą rodzinną, która powstała w 1991 roku.
Początkowo specjalizowała się w złoceniu obwodów elektronicznych i styków, a następnie oferta została stopniowo poszerzona o srebrzenie, niklowanie, niklowanie chemiczne, anodowanie, anodowanie twarde, cynowanie, miedziowanie, rodowanie, rutenowanie i szkiełkowanie.

Rozwój, pasja, doświadczenie i jakość
od 1991 r.

Te cztery idee oddają Nasze podejście do pracy.

Ciągle szukamy nowych sposobów na odpowiadanie na potrzeby Naszych Klientów poprzez poszerzanie zakresu usług, nabywanie kwalifikacji, poznawanie możliwości najnowszych technologii i dbanie o wiarygodność Naszej marki.

Współpracujemy z uczelniami wyższymi i jednostkami badawczo-naukowymi stawiając na innowacyjność oraz kooperację
w poszukiwaniu najlepszych metod galwanicznych.
Dokładamy należytej staranności w odpowiadaniu na zlecenia każdego Klienta. W Naszej branży wykazujemy się dużym doświadczeniem
i cenimy fachowość Naszych pracowników mających kompetencje z zakresu elektroniki, chemii, fizyki oraz technologii przemysłowej.

To wszystko wraz z indywidualnym podejściem, składa się na wymiar oferowanej przez Nas najwyższej jakości usług.

Profesjonalizm

Galwanizację rozumiemy jako proces w wyniku, którego dochodzi do zabezpieczenia, zmiany własności i poprawy wyglądu elementów poddawanych obróbce.

W procesie wykorzystuje się różnorodne metody, bazujące
i opierające się na charakterystycznych właściwościach metali. Takie pokrycie powierzchni nie tylko działa antykorozyjnie, poprawia przewodność prądu i dodaje waloru estetycznego, ale jest także odporne na ścieranie i inne uszkodzenia fizyko-chemiczne.

Nieustannie doskonalimy opracowane metody w zabezpieczaniu i wykańczaniu realizowanych obróbek galwanicznych. Staramy się dbać o to, aby Nasze usługi charakteryzowały się sprawnością i kompletnością – zaczynając od obróbki wstępnej, przez ostatnią powłokę, do potwierdzenia wymiaru jakości naszej pracy dzięki certyfikowanym badaniom rentgenowskim.

Rzetelność i terminowość

Jesteśmy otwarci na wdrażanie nowych wymagających technologii. Cenimy sobie indywidualne podejście do każdego Klienta, aby mieć pewność, że jego potrzeby zostaną spełnione, a także czuwamy nad tym, aby nasza praca odbywała się terminowo i zgodnie
z ustaleniami
odpowiadającymi Naszym możliwościom.

Oferujemy doradztwo techniczne w zakresie wytwarzania powłok galwanicznych, nawet na etapie projektowania detali.

W fachowy i komunikatywny sposób przeprowadzamy Naszych Klientów przez oferowane usługi i procesy galwaniczne. Naszą działalnością odpowiadamy na potrzeby przemysłu elektrycznego, energetycznego, elektrotechnicznego, elektronicznego, a nawet spożywczego i jubilerskiego.

Dzięki przeprowadzanym wywiadom troszczymy się o interesy naszych Klientów.

 

HISTORIA FIRMY

Kalendarium

Utworzenie spółki Elbit

1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004

Powstanie oddziału ELBIT Śliwińscy Sp. J.

2005
2006
2007
2008

Zakup spektometru rentgenowskiego dzięki wsparciu uzyskanemu ze środków Europejskiego Funduszu regionalnego na lata 2007 – 2013

2009
2010

Uruchomienie procesu piaskowania

2011

Uruchomienie procesu malowania proszkowego

Podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach

2012

Decyzja o wyodrębnieniu procesu anodowania i przeniesienie go do nowej lokalizacji

Przystąpienie do Śląskiego Klastra Nanotechnologicznego

2013

Uzyskanie certyfikatu ISO 9001 i 14001 dla Grupy Firm ELBIT

Uruchomienie procesu rutenowania

2014
2015
2016

Ulepszenie technologii anodowania twardego

Powołanie spółki PUT Urban

2017
2018
2019
2020

Realizacja projektu
-nanokompozytowe
powłoki anodowe

2021
2022

Znak toowarowy na
powłoki antybakteryjne aBAC

Przyjęcie strategii
rozwoju 2023-2025

2023

Trzeci wymiar galwanotechniki

Szybki rozwój sektora przemysłowego na świecie wymusza na dostawcach usług ciągłe doskonalenie procesów prowadzonych w firmach. W przypadku branży galwanotechnicznej doskonalenie należy rozumieć w bardzo wielu kontekstach.

W grupie firm ELBIT jest ono realizowane w następujących dziedzinach: poprawy relacji z Klientem, skrócenia czasu realizacji usług, ciągłej poprawy jakości świadczonych usług, wdrażania technologii jak najmniej uciążliwych dla środowiska pracy i środowiska naturalnego.

W celu zmniejszenia przepaści technologicznej pomiędzy polskimi firmami, a zagranicznymi oferentami podobnych usług, podjęliśmy współpracę z Uniwersytetem Śląskim. Ma ona na celu zarówno doskonalenie technologii wytwarzania powłok jak i własności samych powłok galwanicznych.

Poprzez prężną i owocną współpracę z jednostkami naukowo – badawczymi, chcemy nadać galwanotechnice trzeci wymiar zbudowany w oparciu o najnowsze odkrycia nanotechnologii, która stwarza nieograniczone możliwości modyfikowania struktur, aby wykazywały one doskonałe właściwości fizyczne i chemiczne.

Mamy nadzieję, że powyższe działania doprowadzą do świadczenia przez firmę Elbit usług na najwyższym poziomie i tym samym będziemy mogli zaoferować produkty przeznaczone do bardzo konkretnych zastosowań, co przyczyni się do oszczędzania zasobów, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, a co najważniejsze: zwiększenia satysfakcji ze współpracy z nami.