Złocenie

Czym jest złocenie?

Stanowi jeden z procesów galwanizacji, czyli tworzenia powłok z metali na powierzchni przedmiotów. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle elektrycznym i elektrotechnicznym, między innymi przy pokrywaniu styków i obwodów drukowanych. Jest chętnie stosowanym zabiegiem z uwagi na unikalne właściwości szlachetnego metalu zarówno w wymiarze użytkowym, jak i estetycznym. W zależności od rodzaju powierzchni stosowane są różne metody złocenia.

Oferujemy złocenie:

  • Elektrolityczne twarde w kąpielach słabo-kwaśnych – produkcji Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, umożliwiających otrzymywanie powłok domieszkowanych niklem lub kobaltem o zwiększonej odporności na ścieranie (złoto stykowe). Powłoki wykonane tą techniką z reguły zawierają niewielką domieszkę innych metali. Technika zapewnia korzyści w postaci większej wytrzymałości i lepszego przewodnictwa elektrycznego.
  • Elektrolityczne w kąpielach kwaśnych – umożliwia złocenie stali nierdzewnych bez stosowania podkładu niklowego i utraty połysku podłoża.
  • Elektrolityczne miękkie – pozwala na osadzanie powłoki czystego złota 99,99% o dowolnej grubości.

Usługi złocenia wykonujemy na zawieszkach oraz w urządzeniach obrotowych. Przedmioty poddane galwanizacji uprzednio odpowiednio przygotowujemy do tego procesu, aby zagwarantować równomierną, gładką warstwę oraz jak najlepsze jej zespolenie z pokrywanym podłożem.