Usługi dodatkowe

Szkiełkowanie

Szkiełkowanie jako proces obróbki powierzchni jest bardzo zbliżony do piaskowania. Różnica polega na tym, że zamiast ziaren piasku używane są kuleczki szklane. Dzięki temu powierzchnia po szkiełkowaniu nie jest poszarpana i wyostrzona jak w przypadku piaskowania, ale jest homogeniczna.

Szkiełkowanie jest doskonałą alternatywą dla polerowania jednak należy mieć świadomość, że powierzchnia po szkiełkowaniu nie jest błyszcząca, lecz ma jedwabisty satynowy półpołysk. Niestety uwidacznia wszelkie wady odlewu, takie jak mikropęknięcia, czy wżery. Szkiełkowanie idealnie nadaje się do czyszczenia elementów aluminiowych, ale oferujemy również szkiełkowanie detali wykonanych z innych materiałów.

Zastosowanie: Szkiełkowanie elementów aluminiowych jest szczególnie polecane w przemyśle optycznym i do wykonania urządzeń pomiarowych.

Pomiary grubości powłok

Pomiarów grubości powłok dokonujemy przy użyciu spektrometru rentgenowskiego X-Strata 920 Mini Well oraz EDXRF Explorer 5000 XRF. Wyniki badań potwierdzamy raportem z badań. Badania są prowadzone przy użyciu certyfikowanych wzorców pomiarowych.