Niklowanie

Duży zakres możliwości, jakie zapewnia niklowanie stali i innych metali, sprawia, że jest to jedna z najczęściej realizowanych u nas usług. Proces przeprowadzamy z wykorzystaniem bębnów bądź zawieszek – w obu przypadkach stosujemy wyłącznie najwyższej jakości rozwiązania od uznanych w branży producentów. Dobór techniki następuje zawsze po szczegółowych konsultacjach z Klientem i przy uwzględnieniu jego indywidualnych potrzeb.

Jedną z oferowanych przez nas usług galwanicznych jest niklowanie elektrolityczne, które w wielu przypadkach stanowi integralną część wszelkich pokryć. Uzyskana powłoka niklowa odznacza się wysokim połyskiem i zdolnością wygładzania. Działanie wygładzające widoczne jest już przy stosunkowo cienkich warstwach. Dlatego nawet części o skomplikowanych kształtach uzyskują równomierny połysk. Osadzone warstwy są elastyczne i pozwalają na mechaniczne formowanie części. Procedura pokrywania elementów warstwą niklu jest stosowana często również jako podstawa do wykonania kolejnych procesów galwanicznych.

Powłoka uzyskana w wyniku niklowania galwanicznego odznacza się wysoką odpornością na korozję. Szczególnie wyrazistą cechą jest natomiast możliwość uzyskania wysokiego połysku i bardzo gładkiej powierzchni (nawet przy cienkich warstwach).

Proces niklowania elektrolitycznego metali znajduje zastosowanie dla:

  • części aluminiowych bądź wykonanych ze stopu tego materiału,
  • elementów ze stali nierdzewnej,
  • detali z mosiądzu,
  • części miedzianych oraz wykonanych ze stopu miedzi.

Nasza usługa znajduje zastosowanie dla elementów używanych w przemyśle elektronicznym, górnictwie, przemyśle maszynowym, itp.