Cynowanie
Opiera się przede wszystkim na osadzaniu powłok przy zastosowaniu roztworów kwaśnych i alkalicznych, w obu przypadkach zawierających jony cyny. Elektrolityczna powłoka powstaje w procesie elektrolizy na podłożach przewodzących prąd. Odbywa się podczas zanurzenia przedmiotu w roztworze z dodatkiem określonych jonów. W wyniku procesu na powierzchni pojawia się warstwa metalu. W niektórych środowiskach powłoka cynowa sprawdza się jako powłoka antykorozyjna, ponadto jest to powłoka odznaczająca się dobrą lutownością i dobrą przewodnością elektryczną.
W przypadku wykonania powłoki tą techniką konieczne jest bardzo staranne przygotowanie powierzchni cynowanego detalu. Prawidłowo nałożona warstwa odznacza się bardzo dobrą przyczepnością oraz szczelnością.
W OFERCIE Znajdą państwo:
Cynowanie elektrolityczne
Powłoki nałożone w Naszych procesach mogą być stosowane w celach dekoracyjnych, ochronnych i technicznych. W zależności od zastosowania oferujemy Naszym Klientom różne grubości powłok.
Cynowanie znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle elektrotechnicznym, powszechne jest pokrywanie cyną przewodów miedzianych dla poprawy lutowności i zabezpieczenia powierzchni stykowych przed utlenieniem oraz dla ochrony przed działaniem siarki w czasie gumowania. Technika jest wykorzystywana także dla rozwiązań w przemyśle energetycznym, elektrotechnicznym, spożywczym.
CENA
Trwałość oraz zwiększona odporność na działanie wielu niekorzystnych czynników, w tym na korozję, należą do najczęściej wymienianych atutów tej techniki. Cena za realizację usługi zawsze ustalana jest indywidualnie – jest to spowodowane tym, że na finalny koszt wpływa bardzo mocno grubość nakładanej powłoki, ale i np. dodatkowe przygotowanie jak np. maskowanie części detalu.